• Eko lekcje w Synthosie

Eko lekcje w Synthosie

12.07.2023

Chemia na zielono

Zgodnie z ubiegłoroczną obietnicą firma Synthos w Oświęcimiu zorganizowała cykl „Lekcji Chemii” dla uczniów lokalnych szkół podstawowych. Każdego miesiąca w roku szkolnym 2022/2023 przeprowadzone były teoretyczne i praktyczne zajęcia lekcyjne na terenie zakładu. W sumie w zajęciach wzięło udział 11 szkół, a 360 uczennic i uczniów miało okazję zwiedzać instalacje produkcyjne, laboratoria kontroli jakości oraz uczestniczyć w pokazach Zakładowej Straży Pożarnej, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Lekcje prowadzili: Sylwester Jachna, Dyrektor SHE&Q oraz Katarzyna Kwiatkowska Lider ds. Zrównoważonego Rozwoju, w zajęciach brał udział także Dominik Dobrowolski - znany ekolog i podróżnik, który poruszał tematykę ochrony środowiska, recyklingu oraz pokazywał i opowiadał o zdjęciach ze swoich ekologicznych ekspedycji.

Lekcje Chemii” to kolejny program edukacyjny realizowany przez Synthos, którego adresatami są uczniowie. Misją inicjatywy jest zapewnienie dzieciom z oświęcimskich szkół podstawowych możliwości poszerzania wiedzy oraz pogłębiania zainteresowań. Głównym celem lekcji było podnoszenie świadomości i kształtowanie postaw proekologicznych.

Już 10 lat jesteśmy patronem klasy chemicznej w Powiatowym Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu. „Lekcje Chemii” to nasz najnowszy program edukacyjny, który kierujemy do uczniów, tym razem szkół podstawowych. Pokazujemy dzieciom, gdzie w codziennym życiu można spotkać nasze produkty – wyjaśnia Sylwester Jachna, Dyrektor SHE&Q w Grupie Synthos. – Poprzez poszerzanie wiedzy podnosimy też świadomość u dzieci i kształtujemy ich postawy proekologiczne. Każdy z nas za sprawą swojego odpowiedzialnego zachowania ma wpływ na otaczający świat i przyszłość naszej planety. Nasza firma także. Dlatego zgodnie z przyjętą strategią zrównoważonego rozwoju zobowiązaliśmy się m.in., że do 2030 roku 13% naszej bazy surowcowej będą stanowić BIOsurowce lub surowce pochodzące z recyklingu – dodaje.

Jestem pod wielkim wrażeniem cyklu zajęć, jakie były zorganizowane przez Synthos w swoim zakładzie - mówi Dominik Dobrowolski - i dodaje - lekcje odbywały się w sposób holistyczny, czyli międzyprzedmiotowy, pokazując zagadnienia związane z chemią z różnych interesujących stron. Uczniowie brali czynny udział w zajęciach, dyskutowali i sami wyciągali wnioski. To najlepsza i skuteczna metoda edukacji. Warto kontynuować taki proces edukacji.

Kolejne "Lekcje Chemii" planowane są wraz z nadejściem nowego roku szkolnego.

Organizację zajęć prowadziła Agata Kościelnik, Kierownik Komunikacji Korporacyjnej: agata.koscielnik@synthosgroup.com M. +48 601 415 995

 

 

Eko lekcje w Synthosie
Eko lekcje w Synthosie
Eko lekcje w Synthosie
Eko lekcje w Synthosie
Eko lekcje w Synthosie