• #WiślanaOdyseja

Wiślana Odyseja 8. z Torunia do Grudziądza

8.08.2022
Sierpniowy etap Wiślanej Odysei prowadził nas przez Puszczę Bydgoską oraz Chełmiński Park Krajobrazowy. Tędy właśnie płynie Królowa Polskich Rzek, której szlakiem podążamy. 130 km odcinek z Torunia do Grudziądza z bardzo pracowitym przystankiem w Bydgoszczy pokonaliśmy ekologicznie: najpierw na rowerze, a później pieszo.
Kolejne grupy wolontariuszy przyłączają się do naszej akcji i pomagają nam sprzątać brzegi Wisły. To dobra okazja, żeby docenić pracę samorządów i lokalnych organizacji społecznych, takich jak Fundacja Zielone Jutro z Bydgoszczy. A także konkretnych, indywidualnych osób, np. pracowników Banku Credit Agricole. Dzięki ich zaangażowaniu, na tym etapie zebraliśmy ponad 2 tony śmieci!
Warto podpatrywać nadwiślańską przyrodę, jak harmonijnie ze sobą współistnieją dziesiątki gatunków fauny i flory. Niech to będzie dobra wskazówka dla człowieka – działając razem możemy naprawdę wiele osiągnąć.
We wrześniu będziemy wędrować z Grudziądza do Tczewa, już teraz zapraszamy do współpracy, każda para rąk i nóg się przyda. Stajemy się specjalistami od brudnej roboty, dzięki której nasz świat jest trochę czystszy.
 
Pomagamy Ukrainie! Podczas 8. etapu kontynuujemy zbiórkę środków dla Polskiego Czerwonego Krzyża #NaPomocUkrainie. – Pomysł jest prosty. Tak wiele osób trzyma kciuki za wyprawę, kibicuje mi zdalnie, a nawet się przyłącza do mojego marszu. Róbcie tak dalej! – mówi Dominik Dobrowolski. – Możecie symbolicznie dołączyć i przejść ze mną dowolną liczbę km, a już realnie za każdy 1 km wpłacić na PCK 1 zł.  Jeżeli zatem zdecydujesz się z nami przejść symbolicznie 10 km, wpłać 10 zł – wyjaśnia ekolog. Wpłaty na pomoc Ukrainie należy kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA".
 
O akcji Wiślana Odyseja
 
#WiślanaOdyseja to wyjątkowa akcja edukacyjno-ekologiczna. Marsz wzdłuż nurtu Wisły od źródeł na Baraniej Górze do ujścia w Gdańsku, połączony ze sprzątaniem brzegów i edukowaniem lokalnych mieszkańców. 1200-kilometrowa trasa podzielona jest na 10 etapów. W jeden wybrany weekend w miesiącu grupa wolontariuszy pod przewodnictwem ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego pokona każdorazowo 100-150 km. Partnerzy Wiślanej Odysei: Credit Agricole Bank Polska, Europejski Fundusz Leasingowy, Wody Polskie, Program Czysta Polska. Wszystkie szczegóły dotyczące Wiślanej Odysei można znaleźć na stronie www.mniejplastiku.plotwiera się w nowej karcie oraz w mediach społecznościowych: facebook.com/WislanaOdyseja
#WiślanaOdyseja
#WiślanaOdyseja
#WiślanaOdyseja
#WiślanaOdyseja
#WiślanaOdyseja
#WiślanaOdyseja
#WiślanaOdyseja
#WiślanaOdyseja
#WiślanaOdyseja
#WiślanaOdyseja