• #GórskaOdyseja 2021

Górska Odyseja 2021, Beskid Niski, Dukla-Krynica Zdrój

1.04.2021
W dniach 26-28 marca ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski wraz z wolontariuszami przeszli z Dukli do Krynicy Zdroju, aby zwrócić uwagę na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami, szczególnie tymi z plastiku, które są bardzo niebezpieczne dla środowiska.
 
#GórskaOdyseja – 700-kilometrowy marsz szlakami Karpat i Sudetów, który ma zwrócić uwagę na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami, szczególnie tymi z plastiku, które są bardzo niebezpieczne dla środowiska. Akcji towarzyszy plenerowa wystawa fotografii, a także cykl podcastów i webinarów. Przedsięwzięcie jest częścią kampanii edukacyjnej #MniejPlastiku, realizowanej przez bank Credit Agricole wraz ze spółką leasingową EFL. Partnerami akcji są także stowarzyszenie Program Czysta Polska oraz Lasy Państwowe.
 
Film z 3. etapu Górskiej Odysei: https://www.youtube.com/watch?v=kDlVWPuVSLI
 
 
 
Trasa Górskiej Odysei – 700-kilometrowego marszu szlakiem Karpat i Sudetów – podzielona jest na dziesięć etapów. W wybrany weekend w każdym miesiącu (od stycznia do października 2021 r.) grupa wolontariuszy pod przewodnictwem Dominika Dobrowolskiego pokona każdorazowo ok. 70-100 km.
 
Wideorelacja z 1. etapu Górskiej Odysei: https://www.youtube.com/watch?v=9grPjzuFig8
 
Wideorelacja z 2. etapu Górskiej Odysei: https://www.youtube.com/watch?v=waP8kE9svwc&t=7s
 
W dniach 16-19 kwietnia odbędzie się 4. etap Górskiej Odysei – z Krynicy Zdroju do Rabki Zdroju (przez Beskid Sądecki, Gorczański Park Narodowy, Pieniński Park Narodowy i Pogórze Orawsko-Jordanowskie).
 
Dodatkowe informacje: Dominik Dobrowolski: 697092978, dominik@cycling-recycling.eu

 

 

#GórskaOdyseja 2021, Beskid Niski
#GórskaOdyseja 2021, Beskid Niski
#GórskaOdyseja 2021, Beskid Niski