gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Recykling Dał Owoce w Gnieźnietytul: Recykling Dał Owoce w Toruniutytul: Recykling Dał Owoce w Kielcachtytul: Recykling Daje Owoce w Radomiutytul: Plastik nie do pieca - piec nie do plastikutytul: Recykling Dał Owoce w Tuszowie Narodowymtytul: Recykling Daje Owoce w Przemyślutytul: Recykling Dał Owoce w Sąspowie
min
PRZECZYTAJ

Ratujmy Sokołowsko!

W dawnym sanatorium powstaje Laboratorium Kultury i Centrum Edukacji Ekologicznej EkoWieża. Zapraszamy do Sokołowska na spotkania z (...)

2017 rok – Odbudowa trwa! W tym roku Fundacji Sztuki Wspólczesnej In Situ udało się zabezpieczyć wschodnią część zabytkowego dawnego Sanatorium dr Brehmera. Budynek staję sie coraz bardziej bezpieczny  i co roku pojawia się kolejny fragment dachu.

Brak dachu sprawia, że zachowane elementy , jak i te już odbudowane, są narażone na zmienne czynniki atmosferyczne, co nieustannie powoduje ich destrukcję.

Do końca tego roku prace obejmą wykonanie dachu nad częścią skrzydła wschodniego budynku o pow. 495,96 m2, a także: rozebranie i usunięcie uszkodzonych elementów murów; uzupełnienie brakujących murów  poprzez ich przemurowanie nową cegłą; odtworzenie więźby dachowej, deskowanie dachu i krycie papą, impregnacja elementów drewnianych.

W dawnym sanatorium powstaje Laboratorium Kultury i Centrum Edukacji Ekologicznej EkoWieża. Zapraszamy do Sokołowska na spotkania z kulturą i ekologią!

wiadomosci.php?dzial=2&kat=13&art=1126

EkoWalentynki 2018

"Od wielu lat w ramach "EkoWalentynek" pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie, zasługuje (...)


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ