• Recykling Górom_Janowice Wielkie 2019

Recykling Górom!

29.05.2019

Zapowiada się górski i recyklingowy weekend (1-2 .06.2019). Przed nami, tzn dzieciakami ze świetlicy w Janowicach Wielkich i wolontariuszami eko-wyprawa w Karkonosze - mówi kierowniczka świetlicy Krysia Pisarska, i dodaje - Przykręcimy orły przednie w 4 schroniskach: Na Przełęczy Okraj, Jelenka (Czechy), Pod Łabskim Szczytem i na Hali Szrenickiej . Po drodze, jak zawsze, sprzątamy i edukujemy turystów. Zgodnie z planem uczciwie zarobiliśmy na nasze wycieczki! :-) Dzięki zbiórce elektrośmieci mamy dotację od Asekol Organizacji Odzysku. Dziękujemy! Do akcji też dokładają się Fundacja PlasticsEurope Polska i Fundacja ProKarton. Wszystkim dziękujemy i pomachamy z karkonoskich szczytów :-) . I oczywiście zapraszamy do przyłączania się, spotykamy się 1.06 (sobota) o godzinie 9.00 w schronisku na Przełęczy Okraj. Zobaczcie na zdjęciach nasze górki, tzn: górka śmiechu, górka elektrośmieci, za które w górki jedziemy.

Wycieczki w góry za góry elektrośmieci są organizowane już od zeszłego roku i są częścią projektu o nazwie "Śmieci skrzydeł nie mają". Pierwsze zbiórki i akcje dzięki wsparciu Asekol Oranizacji Odzysku i Enviropol zostały zorganizowane w Beskidzie Śląskim. Młodzież z Cieszyna i Bielska Białej dzięki zbiórce wybrała się do schronisk na Klimczoku, Szyndzielni i Koziej Górce. (Zobacz film z wycieczki na Kozią Górkę: https://www.youtube.com/watch?v=BfMIYFyaJkA). Planowane są kolejne akcje w Sudetach, Beskidach i Tatrach - mówi Dominik Dobrowolski - pomysłodawca i organizator akcji w Polsce. Zależy nam, aby prowadzić edukację ekologiczną zarówno w górach jak i dolinach, stąd pomysł, aby za recykling elektroodpadów na dole ( w dolinach) nagradzać wycieczkami w góry. Akcja w Janowicach Wielkich udała się wyśmienicie, dzieci ze świetlicy namówiły mieszkańców Janowic Wielkich do udziału w zbiórce, dzięki czemu wiele starych i zepsutych elektrogratów udało się zebrać i przekazać do recyklingu.

W akcji zbiórki elektroodpadów oraz w górskich wycieczkach mogą brać udział dowolne podmioty: szkoły, domy kultury, biblioteki, organizacje społeczne, grupy nieformalne. Zainteresowani akcjami proszeni są o kontakt: dominik@cycling-recycling-eu, tel. 697 092 978. Zapraszamy w góry i do recyklingu czyli "Recykling Górom!".

Recykling Górom_Janowice Wielkie 2019
Recykling Górom_Janowice Wielkie 2019
Recykling Górom_Janowice Wielkie 2019
Recykling Górom_Janowice Wielkie 2019
Recykling Górom_Janowice Wielkie 2019
Recykling Górom_Janowice Wielkie 2019