Cycling Recycling 2018 - czyli Wisła z prądem!

5.07.2018

Już 15 lipca rusza wyjątkowa wyprawa rowerowa z cyklu "Cycling Recycling". Tym razem będzie można spotkać eko-peleton m.in: u źródeł Wisły na Baraniej Górze, Krakowie, Warszawie, Toruniu, Bydgoszczy i Gdańsku - mówi wrocławski ekolog i podróżnik, który poprowadzi kolarki i kolarzy wzdłuż Królowej Polskich Rzek.

Po drodze ekolożki i ekolodzy na rowerach zorganizują cykl spotkać z mieszkańcami, organizacjami, samorządowcami i mediami. Przygotowane są w 12 miastach edukacyjne i ekologiczne akcje, podczas których promowana będzie walka z zaśmieceniem oraz selektywna zbiórka i recykling elektrośmieci.

Eko-peleton startuje już 15 lipca w Beskidach (na Baraniej Górze) a meta przewidziana jest 28 lipca na plaży w Gdańsku! Do przejechania jest ponad 1000 kilometrów nadwiślańską trasą rowerową. Tak jak w poprzednich wyprawach, każdy może dołączyć na dowolnych odcinkach i w dowolnym czasie do rajdu oraz do  zaplanowanych ekologicznych akcji. Wszyscy chętni do wspólnego cyclingu i recyclingu proszeni są o kontakt: Dominik Dobrowolski,  dominik@cycling-recycling.eu , tel. 697 092 978 . Trasę można śledzić na bieżąco na stronach: www.cycling-recycling.eu  i https://www.facebook.com/cycling.recycling/ .

"Cycling Recycling 2018 - czyli Wisła z prądem!", to już trzecia ekologiczna wyprawa rowerowa, w której bierze udział eko-peleton złożony z kolarek i kolarzy m.in. pracowników firm REMONDIS Electrorecycling i Electro-System Organizacji Odzysku SEiE. W 2016 roku eko-peleton przemierzył trasę dookoła Polski, w 2017 roku trasa wiodła wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku, w tym roku eko-peleton będzie można spotkać nad Wisłą, od jej źródeł aż do ujścia w Bałtyku.